موسسه رویا سفیران بین الملل فردای من، دارای مجوز رسمی از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران جهت فعالیت در حوزه اعزام دانشجو به کشور ایتالیا می باشد. این موسسه تمامی خدمات مورد نیاز برای اعزام یک متقاضی به کشور ایتالیا از اقدام به مشاوره تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی) تا اخذ بورسیه های استانی و علمی را برای متقاضیان عزیز انجام می دهد. فعالیت های اصلی را می توان به سه بخش خدمات اصلی تقسیم بندی نمود. این خدمات عبارتند از:

  • اخذ پذیرش تحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • مشاوره اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
  • اخذ پذیرش بورسیه های دانشگاهای ایتالیا

اخذ پذیرش تحصیلی

در این بخش، ابتدا رزومه آموزشی، پژوهشی و شغلی متقاضیان توسط مشاوران موسسه بررسی می شود. مشاوران ما پس از بررسی رزومه و با در نظر گرفتن علایق تحصیلی متقاضی، لیستی از تمامی انتخاب های ممکن و همچنین بهترین انتخاب های پیش روی متقاضی را به وی ارائه می نمایند. ارائه این لیست جامع موجب می شود متقاضی با رشته های مرتبط موجود، نیازمندی ها و ضوابط ورود به هر یک آشنا گردد و با توجه به وضعیت خود به انتخاب رشته – دانشگاه بپردازد.

همزمان با این مرحله، متقاضی می بایست مدارک مورد نیاز را در اسرع وقت برای شروع فرآیند درخواست پذیرش آماده سازی نماید. نیازمندی ها، مدارک مورد نیاز و  شرایط درخواست پذیرش از دانشگاه های مختف بعضا می تواند متفاوت از هم باشد، لذا این مرحله از مراحل بسیار مهم در حین فرآیند اعزام است و مشاوران موسسه ما با آشنایی کامل از روند تکمیل و ارسال مدارک تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، در حین مراحل تهیه و آماده سازی مدارک در کنار متقاضیان ارجمند خواهند بود.

در واقع پذیرش از دانشگاه­های ایتالیا اصلی ترین و مهم ترین بخش در تمامی مراحل چندگانه فرآیند اعزام است که نیازمند تجربه تخصصی است. پس از اینکه رزومه متقاضیان بررسی و مدارک مورد نیاز آماده شد مهم ترین بخش خدمات موسسه رویاسفیران بین الملل فردای من شروع میشود. در این بخش رشته های مرتبط و شرایط هر کدام و ددلاین های اپلای به طور اختصاصی برای هر متقاضی استخراج می گردد.

مشاوران ما با شناخت کامل از رشته های تحصیلی مختلف و شرایط و ضوابط دانشگاه های ایتالیا  در کنار تجربه چندین ساله و انجام تعداد بیشماری پذیرش موفق می توانند این مسیر را برای متقاضیان هموار سازند.

نکته بسیار شاخص در موسسه ما این است که خدمات درخواست پذیرش بدون محدودیت تعداد برای متقاضیان عزیز انجام خواهد پذیرفت و بابت تعدد درخواست های پذیرش هزینه اضافی ازمتقاضیان اخذ نمی شود.

همچنین در موسسه ما، خدمات اپلای و انتخاب دانشگاه های هدف با نظارت مستقیم و انتخاب خود متقاضی صورت می پذیرد تا رشته های انتخابی مطابق میل و علاقه مندی آموزشی و پژوهشی متقاضیان باشد. موسسه هیچ فرآیند پذیرشی را بدون کسب اجازه از متقاضیان آغاز نخواهد نمود. در تمامی مراحل فرآیند نیز دانشجو می تواند بر مراحل نظارت داشته باشد و چگونگی پیشرفت کار را رصد نماید.

مشاوره اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

بعد از مرحله اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا آغاز میگردد.

برای دریافت ویزای تحصیلی متقاضیان می بایست همراه نامه پذیرش خود و ارائه مدارکی که سفارت برای صدور ویزا اعلام میدارد در بازه زمانی مشخص که هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه اطلاعیه آن صادر می گردد به سفارت ایتالیا در تهران و آژانس کاکس مراجعه نمایند. مشاوران موسسه ما، مشاوره تخصصی در زمینه تهیه مدارک مورد نیاز و چگونگی ترجمه آنها جهت دریافت ویزای نوع D به متقاضیان به طور رایگان ارائه خواهند داد.

این مشاوره ها عبارتند از توضیحات مکفی در زمینه مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای تحصیلی، چگونگی ترجمه و دریافت تاییدیه های تحصیلی لازم، نحوه گردش حساب بانکی و تمکن مالی مورد نیاز سفارت (اظهارنامه بانکی)، اخذ وقت سفارت از طریق آژانس کاکس، مشاوره در مورد مدارک زبان مورد تایید سفارت، نحوه رزرو هتل و بلیت هواپیما، دریافت بیمه درمانی و غیره.

تمامی این مشاوره ها جهت اخذ روادید تحصیلی به صورت کاملا رایگان در اختیار متقاضیان موسسه رویا سفیران بین الملل فردای من قرار می گیرد.

اخذ پذیرش بورسیه های دانشگاهای ایتالیا

اعطای بورسیه استانی به دانشجویان خارجی، دلیل اصلی محبوبیت کشور ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بالاخص دانشجویان ایرانی است و این مزیت رقابتی بسیار جذابی است که کشور ایتالیا را از دیگر کشورهای جهان متمایز می نماید. این بورسیه که تنها در کشور ایتالیا به دانشجویان پرداخت می شود و مربوط به استان محل تحصیل دانشجواست، به دانشجویانی تعلق می گیرد که در کشور خود دارای وضعیت مطلوبی از نظر اقتصادی نیستند و توانایی پرداخت شهریه دانشگاه و سایر هزینه های زندگی در ایتالیا را ندارند.

نکته حایز اهمیت این است که این بورسیه تنها بر اساس مدارک مالی ارائه شده توسط سرپرست دانشجو اعطا شده و مبتنی بر رزومه تحصیلی متقاضی نمیباشد. با استفاده از این بورسیه تمامی شهریه دانشگاه یا بخشی از آن بخشیده میشود. همچنین بخش اعظمی از هزینه های زندگی دانشجویی را نیز شامل میشود.

قدم اول جهت اخذ این بورسیه، گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا است. پس از آن دانشجو می بایست مطابق با استانی که دانشگاه وی در آن قرار دارد، مدارک بورسیه را آماده سازی نماید. مهمترین مدارک مربوط به بورسیه استانی ایتالیا عبارتند از:

  • شناسنامه سرپرست
  • سند ملک یا اجاره نامه سرپرست
  • فیش یا گواهی حقوقی سرپرست
  • مانده حساب 31 دسامبر سرپرست
  • اقرارنامه سرپرست

در زمینه آماده سازی مدارک، مشاوره های تخصصی برای هر متقاضی توسط مشاوران موسسه ما صورت می پذیرد. بورسیه استانی مطابق با وضعیت سرپرست هر متقاضی اعطا می شود و از آنجا که سرپرست هر دانشجو میتواند وضعیت متفاوتی داشته باشد و سرپرستان در مشاغل مختلفی مشغول به کار هستند، می بایست برای هر دانشجو پرونده اختصاصی تشکیل شود تا بر طبق شرایط خاص هر سرپرست مدارک مورد نیاز شناسایی و نسبت به تهیه و آماده سازی آنها اقدام شود. در این مرحله دانشجویان با مشاوره های لازم و مکفی کارشناسان موسسه ما اقدام به تهیه مدارک می کنند. در نهایت مدارک تهیه شده توسط دانشجویان پس از تایید کارشناسان موسسه ما، ترجمه رسمی ایتالیایی میشوند. پس از تاییدات لازم مدارک توسط سفارت ایتالیا در ایران یا کنسولگری ایران در میلان به موسسه تحویل داده می شود تا برای درخواست بورسیه در موعد مقرر شده اقدام شود.