دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا (Universitả degli Studi di Modena e Reggio Emilia)

رتبه بندی جهانی:

701-750

تاریخچه:

قدمت دانشگاه مودنا به سال 1175 برمی گردد و آن را به یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است. در قرن هجدهم، دانشگاه شکوه اولیه و اعتبار دانشگاهی خود را بازیافت. در سال 1998 پردیس رجیو امیلیا تأسیس شد و دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا (UNIMORE) با حمایت موسسات محلی تأسیس شد.

این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تدریس و تحقیق به حساب می آید. با 20000 دانشجو، از جمله 3500 فارغ التحصیل، UNIMORE به اندازه کافی بزرگ است که بتواند تمام امکاناتی را که از یک دانشگاه بزرگ انتظار می رود ارائه دهد، اما به اندازه کافی کوچک هست تا محیط آموزشی شخصی و دوستانه را حفظ کند. این دانشگاه شامل 14 دپارتمان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اکثر رشته ها، از علوم انسانی و اجتماعی گرفته تا مهندسی و فناوری، و از علوم فیزیکی و طبیعی تا پزشکی و علوم زیستی است.

این دانشگاه متعهد به تحقیقات با کیفیت بالا، با بسیاری از فعالیت های تحقیقاتی حمایت شده بین المللی است. این دانشگاه بخشی از شبکه منطقه‌ای فناوری پیشرفته است که همه دانشگاه‌های منطقه امیلیا رومانیا را شامل می‌شود و امکانات پیشرفته‌ای را برای انتقال فناوری در بخش‌های مهندسی مکانیک، مکاترونیک، مواد پیشرفته، فناوری اطلاعات و ارتباطات در کاربردهای تجاری و احیا ارائه می‌دهد.

این دانشگاه در دو شهر چندفرهنگی ایتالیا واقع شده است و 5 درصد از دانشجویان آن غیرایتالیایی هستند. این دانشگاه امکانات و خدمات متعددی را ارائه می دهد که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است.

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی:

  • فیزیک
  • مهندسی الکترونیک
  • مهندسی پیشرفته خودرو
  • زبانهای ارتباطی در شرکتها و سازمان های بین المللی
  • اقتصاد و سیاست عمومی
  • مدیریت بین المللی