دانشگاه پروجا (Universita degli Studi di Perugia)

وب سایت:

https://www.unipg.it/en

رتبه بندی جهانی:

751-800

تاریخچه:

دانشگاه پروجا در سال 1308 تأسیس شده است. هم اکنون این دانشگاه به دو موضوع اساسی می پردازد: تحقیقات علمی پیشرفته و آموزش بین رشته ای، هر دو با چشم انداز قوی بین المللی.

در سال‌های اخیر، دانشگاه تمهیدات گسترده‌ای در برنامه‌های تحصیلی و درسی خود انجام داده است تا دانشجویان را برای برآورده کردن خواسته‌های بازار کار فنی و حرفه‌ای و برآوردن نیاز به نوآوری ابراز شده توسط کارفرمایان در شرکت‌های خصوصی و دولتی آماده کند.

در سطح بین‌المللی، دانشگاه همچنان متعهد به توسعه روابط مشترک با دانشگاه‌های اروپایی، آمریکایی و آسیایی به منظور تسهیل و بهبود فرصت‌های تحصیلی پیشرفته بین‌المللی برای دانشجویان خود است. کمیسیون اروپا اخیراً برچسب معتبر ECTS را برای برتری در کاربرد سیستم انتقال اعتبار اروپا در همه برنامه‌های مدرک – دوره اول و دوم و دوره تک – به دانشگاه اعطا کرده است که کیفیت بالای تلاش‌های بین‌المللی گسترده این دانشگاه را تأیید می‌کند.

دانشگاه پروجا با 11 دانشکده خود (کشاورزی، اقتصاد، داروسازی، حقوق، مهندسی، ادبیات و فلسفه، پزشکی و جراحی، علوم دامپزشکی، آموزش، ریاضی، فیزیک و طبیعی) به طور کامل نیازهای دانشجویان، والدین آنها و نیروی کار را برآورده می سازد.

سه مرکز بین‌المللی و چندین مرکز تحقیقاتی دیگر که با سایر دانشگاه‌های اروپایی، آمریکایی، ژاپنی، چینی و هندی در پروژه‌های علمی ارتباط برقرار می‌کنند، همگی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. بخش‌های دانشگاه نقش بسیار فعالی در تضمین کیفیت هم در تحقیقات علمی و هم در آموزشی ایفا می‌کنند.

هدف خدمات کاریابی دانشگاه پروجا تسهیل ورود فارغ التحصیلان جوان به نیروی کار با راه اندازی و مدیریت دوره های کارآموزی در شرکت ها، آژانس ها و انجمن هاست.

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی:

  • بیوتکنولوژی کشاورزی و محیط زیست
  • علوم پزشکی، دامپزشکی و بیوتکنولوژی
  • زمین شناسی برای منابع انرژی