دانشگاه سالرنو (Universita  degli Studi di Salerno)

وب سایت:

https://web.unisa.it/en

رتبه بندی جهانی:

801-1000

تاریخچه:

مشخصه بارز دانشگاه سالرنو پردیس آن است که خدمات متعددی را در یک فضای مجهز ارائه می دهد. اقامتگاه های دانشگاهی که توسط ADISU مدیریت می شوند، ساختارهای مدرن با تمام امکانات رفاهی مورد نیاز را ارائه می دهند. در حال حاضر این اقامتگاه ها ظرفیت پذیرش 384 دانشجو یا استاد را دارد. سرویس غذا که توسط ADISU مدیریت می شود، شامل 2 کافه تریا برای تقریبا 1400 نفر است و امکان انتخاب وعده های غذایی شخصی را فراهم می کند.

این دانشگاه از طریق یک قرارداد الکترونیکی با دانشگاه های دیگر همکاری می کند که امکان دسترسی به بیش از 12000 مجله الکترونیکی و 66000 کتاب الکترونیکی را فراهم می نماید.

این دانشگاه فعالیت‌های زیادی را انجام می‌دهد که هدف آنها تشویق به انتخاب با انگیزه و مسئولانه مطالعات، اشکال مختلف حمایت در طول تحصیل و کمک به فارغ‌التحصیلان برای یافتن شغل است. دفتر روابط بین‌الملل – ERASMUS برنامه‌های مشترک اروپایی مختلف مانند برنامه یادگیری مادام العمر (LLP)، برنامه‌های کارآموزی با CRUI و برنامه‌های همکاری بین‌المللی را ترویج و هماهنگ می‌کند. این دانشگاه اولین دانشگاه در ایتالیا است که کانال تلویزیونی خود را دارد.

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی:

  • مهندسی مواد غذایی
  • مهندسی بهداشت دیجیتال و بیوانفورماتیک
  • مهندسی صنایع هوشمند